Legalna praca w Norwegii

PRACA SEZONOWA W NORWEGII

Pracownik sezonowy to cudzoziemiec wykonujący pracę typowo sezonową, jak na przykład zbiory plonów w rolnictwie, zbieranie jagód w lesie lub zastępstwa w sezonie urlopowym. Pozwolenie na pracę jako pracownik sezonowy można otrzymać na okres do sześciu miesięcy.

Cudzoziemiec musi posiadać konkretny kontrakt zanim rozpocznie on/ona starania o pozwolenie na pracę sezonową. Warunki płacy i pracy nie mogą być gorsze niż warunki, które są normalne w Norwegii. Osoba przebywająca w Norwegii legalnie i pragnąca pracować sezonowo, może starać się o pozwolenie na pracę sezonową w Norwegii. Pozwolenie na pracę sezonową nie stwarza podstaw do uzyskania pozwolenia na osiedlenie się.

Pozwolenie na pracę dla obywateli Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EEA), obywatele krajów Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EEA)/Europejskiej Strefy Wolnego Handlu (EFTA) mogą otrzymać pozwolenie na pracę w Norwegii, jeżeli posiadają kontrakt na pracę w Norwegii.

Pozwolenie takie jest ogólne i nie jest ono ograniczone do określonego miejsca pracy. Pozwolenie tego typu udzielane jest z reguły na okres pięciu lat i można je odnowić, jednakże nie stwarza ono podstaw do uzyskania pozwolenia na osiedlenie się.Więcej na temat Praca w Norwegii znajdziesz w wyszukiwarce Google:

Google

MENU

REKLAMA

POLECAMY

Porównanie lokat terminowych